איך הכל התחיל 

הסיירת הראשונה של סח"י הוקמה לפני 14 שנה. בדרום הארץ. עודד וייס ואברהם חיון, הדליקו מדורה ראשונה בשכונה בפארק, בקרית גת, בערב קיצי של 2009 – והמתינו. נערים שנהגו להסתובב בלילה ברחובות הגיעו אליהם כדי לבדוק מה הם עושים בשכונה. עודד ואברהם הסבירו שהם רוצים לסייע למשפחות נזקקות, אבל הם צריכים את העזרה של הנערים, שמכירים את השכונה טוב מכולם. הם קבעו להפגש בשבוע שלאחר מכן, והנערים באמת חזרו. הפעם, עם כתובות של משפחות נזקקות ונכונות לעזור. באותו הרגע נולדה סיירת החסד הראשונה של הארגון. מאז, הודלקו מדורות רבות בכל רחבי הארץ וסיירות רבות של בני נוער החלו לפעול ולשנות חיים – גם את חיי בני הנוער המתנדבים, וגם את חייה של השכונה.

בסח"י, אנחנו מאמינים בטוב של האדם. כשנער או נערה מרגישים שמישהו מאמין בהם, הם מגלים את הכוחות הטמונים בהם ומתמלאים תחושה של שליחות. בסח"י מתקיימת שותפות מלאה עם בני הנוער בכל הנוגע ליוזמות של נתינה ולקיחת אחריות על הקהילה. המוטו שלנו הוא הציטוט של האדמור מפיאסצנה שנספה בשואה: "הדבר הכי גדול בעולם זה לעשות טוב למישהו". זהו הקו המנחה שלנו בארגון – נתינה כדרך חיים.

בני הנוער שלנו מגיעים מכל קבוצות האוכלוסיה והם פועלים יחד למען הטוב. בסח"י כולם מרגישים שייכים ואף אחד לא נשאר לבד. הם מאתרים יחד נזקקים בשכונה, מחלקים מזון בסתר באופן קבוע, משפצים דירות של קשישים ומפיגים את בדידותם, מתנדבים עם ניצולי שואה, מקיימים פעילות משולבת עם בעלי מוגבלויות, נאבקים בחרמות על ילדים, מארגנים פרוייקטים ארציים ויוזמים פעילויות שעונות על צרכי הקהילה.

אנחנו פעילים בלמעלה מ-40 שכונות וכפרי נוער, עם כ-1,500 בני נוער, אלפי בוגרים, מאות מתנדבים ושנת שירות. רק בחלוקות המזון, בני הנוער של סח"י מסייעים לאלפיים משפחות וקשישים נזקקים בכל שבוע.

מוזמנים להצטרף ולסייע.